Mustafa ÖZCAN

Diş Hekimi

 

 

Profesyonel Özgeçmiş

19 Kasım 1988 tarihinde Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Burdur Bucak Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladı.

Lise eğitimimi Burdur Bucak Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne başladı.

Öğrencilik hayatında birçok kurs ve eğitime katılmanın yanı sıra birçok bilimsel çalışmalarda da aktif görev aldı. Öğrencilik dönemimde Yeditepe Üniversitesi Sanitas Sağlık Kulübü Başkanlığı ve Öğrenci Konseyi Başkanlığı gibi birçok görevde yer aldı. Aynı zamanda Avrupa Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Yönetiminde Bilimsel Çalışma Koordinatörü olarak ve Türkiye temsilcisi olarak görev aldı.

2014 yılında Avrupa Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kongre Başkanı olarak görev aldı.

2014 Yılında Sırbistan’ın Novi Sad Kentinde yapılan IMSCNS kongresinde diş hekimliği kategorisinde Ortodonti alanında yapmış olduğu çalışma ile Avrupa’da birincilik ödülü kazandı. 2015 yılında başladığı Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında “ Şeffaf Plak Tedavilerinde Işık ve Titreşim Uygulamasının Alt Keser Çapraşıklığı Olgularında Tedavi Süresine Etkisi ” konulu Doktora Tezini 2022 yılında tamamladı.2019 Yılında Messina Üniversitesinde Dijital Ortodonti Master’ına başladı. Yine 2022 yılında “ Şeffaf Plaklarla Yapılan Distalizasyonda Yeni Dijital Method Geliştirilmesi ”  konulu master tezini sundu. Türk Ortodonti Derneği bünyesinde Genç TOD Komisyonunun kurucu başkanlığını ve başkanlığını yaptı. Şu an Türk Aligner Derneğinde Yönetim Kurulunda Başkan Yardımcısı ve Türk Ortodonti Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Doktora döneminde ulusal ve uluslararası alanda birçok kurs, kongre ve sertifikasyon kurslarına katıldı, sözlü ve poster bildirileri sundu. Ortodontide Şeffaf Plak Teknikleri isimli Kitabın çeviri editörlüğünü yaptı. Şu an İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Temel ilgi alanları dijital ortodonti uygulamaları, şeffaf plaklarla ortodonti uygulamaları, hızlandırılmış diş hareketi ve lingual ortodonti uygulamalarıdır. Şeffaf Plaklarla ortodonti uygulamalarında eCligner, K-line, Airnivol, Flexiligner, Spark Şeffaf Plak Sistemleri Sertifikasyona sahiptir. İnvisalign Platinum Elite sağlayıcıdır. Lingual Ortodonti uygulamalarında ise 3M incognito, Harmony ve Alias sistemlerinde sertifikasyona sahiptir.

 

CV

2008

Lise Diploması

Burdur Bucak Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2023

Üniversite Eğitimi

2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne başladı

2024

Diş Hekimi

2024’ den itibaren Yağmurdent çatısı altında diş hekimi olarak çalışmaktadır.